Generalitat de Catalunya - gencat.cat

Contractació Pública

Avís

Us comuniquem que, temporalment, les publicacions anteriors a l'any 2019 no estan accessibles des del Portal de la Plataforma de serveis de contractació pública. En el cas que necessiteu disposar d'alguna d'aquestes publicacions, cal que ho demaneu a l'òrgan de contractació que ha fet la publicació.

 

Dubtes i preguntes

Òrgan de contractació:
Fundació Institut Català d'Investigació Química (ICIQ)
Codi d'expedient:
EXP 08-2021

(*)Camps obligatoris

Enviar pregunta

 

Bon dia ¿Podeu confirmar si s'ha produit l'adjudicació d'aquesta licitació? Gràcies. Saluts, 03/06/2021 13:16h
Bon dia,

Trobareu publicat l'Informe de Valoració del Sobre B.
L'adjudicació encara no està feta.

Salutacions,
buenos dias podrían colgar la ultima enmienda (pdf) en castellano? gracias 30/04/2021 09:19h
Buenos dias,
procedemos a publicar la enmienda en castellano.
Muchas gracias.
Bones, agrair resposat a la consulta: El Documento DEUC, se ha de adjuntar en formato pdf firmado y también en XMl? 28/04/2021 12:17h
Bona tarda,
tansols s'ha d'emplenar els DEUC en pdf el Deuc en XML no cal.
Gràcies.
Buenas tardes, en la plataforma, a la hora de anexar la documentación obligatoria hay dos campos diferentes para anexar documentación. En el primer campo debe adjuntarse el DEUC. ¿En el segundo campo debe adjuntarse algún otro documento? Gracias. 20/04/2021 14:03h
Buenas tardes,
Solamente tienen que anexar el documento 1 que es el DEUC obligtorio. El documento 2 "no es obligatorio" es el documento DEUC en formato xml.
Saludos.
En los pliegos en relación a la revisión de Componente regulados se indica que son de aplicación actualizaciones que el Ministerio para Transición Ecológica y Reto Demográfico pudiese dictar. En base a lo anterior una vez que el anteproyecto de ley que regula el Nuevo Fondo Nacional de Sostenibilidad del Sistema Eléctrico sea aprobado, entendemos en base a la redacción anterior que permitirán el traslado de este nuevo concepto regulado al precio del contrato. ¿ Lo pueden confirmar? 20/04/2021 10:17h
Buenos dias,
Los precios solicitados tienen que incluir los precios los componentes regulados a fecha de inicio licitación, cualquier cambio legislativo que se produjese después de esta fecha serán de aplicación a posterior del cierre de licitación.
Saludos
En el PPT en el apartado 6 se establece como obligación de cumplimiento contractual que hay que realizar el depósito de garantía exigible por el distribuidor en contratar la póliza de acceso. Entiendemos que de ser adjudicatarios y depositarlo, ¿podríamos recuperarlo cuando se diese de baja no? 20/04/2021 10:16h
Buenos dias,
El cliente final, en éste caso ICIQ no tiene contrato de acceso directo a con la distribuidora, en el caso justificado que la distribuidora reclamara el pago de un depósito de garantia por supuestos aumentos de potencia, sería la comercializadora la que ejecutaría el pago de dicha cuantía a la distribuidora en nombre del cliente, siendo esta cuantía refacturada al cliente final del suministro, pero repetimos, tiene que ser un pago justificado adjunta factura de la empresa distribuidora de electricidad sin margen comercial.
En cuanto a su devolución, tal y como se indica en el art. 79 del RD 1955/2000, La devolución del depósito de garantía, se realizará siempre al consumidor con independencia de que este haya contratado el acceso directamente o a través del comercializador.
Saludos
Bon dia, En el plec administratiu s'indica el següent: "Assumir les despeses de publicitat de la licitació establertes en aquest plec. A tal efecte, l'entitat contractant descomptarà l'import de les esmentades despeses de la primera factura que s'expedeixi o de les següents, si fos necessari." Vist això, entenem doncs que hi haurà despeses de publicitat que haurà d'assumir l'empresa comercialitzadora. Així doncs, podrien dir-nos l'import d'aquestes despeses? Perdoneu si ja havíem plantejat la consulta, però és que portem tantes licitacions al dia que ara mateix no recordo si els hi vam formular. Moltes gràcies. 09/04/2021 14:02h
Bona tarda Roger,
Et comunico que en aquest expedient de contractació NO hi han despeses de publicació.
Moltes gràceis.

Buenos días, estamos intentando dar de alta la empresa para poder acceder a la licitación y presentar la oferta y nos indica que el certificado no es valido. que se requiere el idCat, Después de contactar con ellos nos indican que es solo para persona fisica, que debemos contactar con Vd para que nos indiquen como proceder, en este caso con el certificado habilitado que tenemos no existe ningun problema en otras plataformas y en la Plataforma de Contratación del Estado. El certificado que tenemos esta emitido por AC REPRESENTACION (Real casa del Timbre y de la moneda) Podrían indicarnos como proceder 08/04/2021 14:36h
Buenas tardes Paloma,
aparentemente el cerrificado que teneis es correcto. Hemos hecho la consulta a la Plataforma de contratación de la Generalitat de Catalunya y nos han recomendado que les llameis directamente que os haran unas preguntas y verificaciones. El teléfono de contacto es el 900828282 extensión 31. Alternativamente podeis hacer la consulta al servicio técnico de la Plataforma a sau.tic@pautic.gencat.cat. Os recomendamos llamar.
Muchas gracias.
1. Indican que el contrato esta en catalán, ¿la redacción la realizan desde allí? ¿es requisito indispensable que el gestor único hable también catalán? 2. En los pliegos establecen lo siguiente "La empresa adjudicataria realizará, sin ningún cargo adicional, la lectura y validación de los registros horarios de consumo, y su envío al Operador del Sistema Eléctrico). ¿es correcto? Están indicando que el adjudicatario debe asumir un trabajo competencia de la Distribuidora. 29/03/2021 14:43h
uenas tardes,
en respuesta a sus preguntas
1.- No es indispensale que el getor único hable catalán.
2.- Sí, es correcto. En los Pliegos se refiere que la comercializadora se encargará de que la lectura sea la correcta antes de su facturación, por ese motivo se pide que valide los registros horarios del contador. En precio fijo, son muchas las comercializadoras que facturan la toma de la lectura horaria antes de recibir la lectura de la distribuidora, siendo la primera la correcta siempre que tengan el 100% de la lectura horaria mensual. El adjudicatario no asume una tarea de la distribuidora.
Saludos
Realizamos consulta en relación a la licitación de suministro de energía eléctrica del Instituto Buenos días: ¿podrían aclararnos algunas cuestiones sobre los pliegos? 1. Indican que el contrato esta en catalán, ¿la redacción la realizan desde allí? ¿es requisito indispensable que el gestor único hable también catalán? 2. En los pliegos establecen lo siguiente "La empresa adjudicataria realizará, sin ningún cargo adicional, la lectura y validación de los registros horarios de consumo, y su envío al Operador del Sistema Eléctrico). ¿es correcto? Están indicando que el adjudicatario debe asumir un trabajo competencia de la Distribuidora. Quedamos a la espera de respuesta, muchas gracias 29/03/2021 14:42h
Buenas tardes,
en respuesta a sus preguntas
1.- No es indispensale que el getor único hable catalán.
2.- Sí, es correcto. En los Pliegos se refiere que la comercializadora se encargará de que la lectura sea la correcta antes de su facturación, por ese motivo se pide que valide los registros horarios del contador. En precio fijo, son muchas las comercializadoras que facturan la toma de la lectura horaria antes de recibir la lectura de la distribuidora, siendo la primera la correcta siempre que tengan el 100% de la lectura horaria mensual. El adjudicatario no asume una tarea de la distribuidora.
Saludos
Bon dia, Estem interessats en vostre concurs de licitació i ens han sorgit els següents dubtes que esperem que ens puguin aclarir. - Es podran traslladar les variacions dels conceptes regulats? - A l'annex 2 model de proposta econòmica, entenem que el preu total a oferir és amb l'impost Elèctric i sense IVA, però els preus unitaris també hauran de tenir inclós l'impost elèctric? Gràcies, Salutacions. 26/03/2021 11:54h
Bon dia,
en resposata a les seges preguntes:

1.- Els preus a oferta han de contemplar la legislació vigent en el moment de la licitació, de haver-hi cap canvi que afecti a la data d'execució del nou contracte entre la resolució de la licitació i l'execució del contracte, aquest es podran modificar segons legislació a l'inici. Però atenció, només variarà els canvis de regulats per RD, en cap cas es podran modificar els preus de la potència ni de la energia d'estar afectats pel canvi afectat per el nou calendari segons CIRC 03/2020 respecte la modificació del períodes horaris amb la respectiva corba de càrrega.
2.- Els preus unitaris NO han d'incloure l'impost elèctric

Salutacions
Bon dia, En el plec administratiu s'indica el següent: "A més, en el preu ofert haurà de constar desglossat l'Impost sobre el Valor Afegit vigent. Qualsevol variació del tipus de l'IVA serà aplicable a partir de la seva vigència." Veient l'annex 2 del model d'oferta, tan sols veiem que s'ha d'indicar l'import total (sense IVA). Així doncs, segons el paràgraf indicat, hauríem d'afegir-hi també el % d'IVA aplicat i l'import total amb l'IVA inclòs? Moltes gràcies. 23/03/2021 13:24h
Bona tarde,
en el model d'oferta que heu d'emplenar es demana l'import total amb impost elèctric inclós i IVA no inclòs. Les valoracions de les ofertes es faran sense IVA. S'aplicarà l'IVA vigent en el moment d'inici del contracte. Tots els preus unitaris han de anar sense IVA. Farem una esmena al Plec de clàusules adminsitratives.
Salutacions

Bona tarda, Llegint els plecs ens han sorgit els següents dubtes: 1. Hi haurà facturació electrònica a través d'alguna plataforma como AOC, eFact, etc? O simplement es remetran les factures per correu electrònic/ordinari? 2. Entenem que l'energia a subministrar no ha de ser d'origen renovable, tot i que el que indiquen a l'apartat 7 de la pàgina 7 del PCAP ens genera incertesa. 3. ¿Podrien facilitar la corba quart horària del CUPS en estudi? Si ens poguessin aclarir els dubtes, els hi ho agrairíem força. Moltes gràcies. 23/03/2021 13:17h
Bona tarda,
en resposta a les seves preguntes:
1.- Es correcte si remeten les factures per correu electrònic o ordinari.
2.- L'energia a subministrar no ha de ser d'origen renovable.
3.- Penjarem a la Plataforma electrónica de contractació les corbes quart horària del CUPS com una esmena per a la vostra infrmació.
Salutacions
Avís legal  |  Sobre el web  |  Accessibilitat  |  Protecció de dades  |  © Generalitat de Catalunya