Generalitat de Catalunya - gencat.cat

Contractació Pública

Avís

Per motius tècnics vinculats a la propera posada en funcionament de la nova Plataforma de Serveis de Contractació Pública està programat un segon tall de servei de la Plataforma, que comportarà que no estigui disponible del divendres 24 de febrer a les 8h fins al dilluns 27 de febrer a les 8h aproximadament -la durada exacta d'aquest interval previst constarà inscrita en el Registre d'incidències de la pròpia Plataforma.

 

Dubtes i preguntes

Òrgan de contractació:
Universitat de Lleida
Codi d'expedient:
2022/SUB-54

(*)Camps obligatoris

Enviar pregunta

 

Buenas tardes, Agradecemos mucho su respuesta, pero esta nos deja igual. ¿Por qué los pliegos indican que se colgará en la plataforma cuando ya esta colgado? ¿Qué impedimento hay para programar otra visita? el que tengamos menos tiempo para preparar nuestra oferta es algo que no nos afecta en absoluto, menos aún teniendo un mes para preparar. No se puede proponer la modificación de la fecha de visita cuando no se es conocedor de la fecha propuesta, nosotros no teníamos impedimento para la fecha propuesta, teníamos desconocimiento por no estar bien especificado en los pliegos. 28/07/2022 11:17h
D'acord amb la llei 39/2015, de 1 d'octubre, del Procediment Administratiu Comú de les Administracions Públiques, en el seu article 29 indica que:
"Los términos y plazos establecidos en ésta u otras leyes obligan a las autoridades y personal al servicio de las Administraciones Públicas competentes para la tramitación de los asuntos, así como a los interesados en los mismos."
Bon dia, en el plec diuen que els prestatges han de ser de 1250mm i en un altre lloc posa 1230 mm. Quina de les dues mides son correcte? El sisitema anti-volcatge, es demana en tota la seva longitut de tost els rails a excepcio del guia, es correcte? Atentament, 28/07/2022 11:14h
a) La mida del prestatge que es demana és de 1230mm d'amplada.

2. Efectivament. Es demana que el sistema anti bolcada l'han de portar tots els rails, excepte el de la guia.
Buenas tardes, agradecería que nos indicaran por qué se conceden solo cuatro días laborables desde la publicación de la licitación para realizar la visita, sin opción a realizarla otro día y descartando a todo aquel que no la ha realizado, cuando la la presentación de ofertas esta fijada para un mes después de la visita. De los 38 días que dura el plazo de presentación de ofertas, solo han concedido 4 días laborables para que las empresas localicen la licitación y preparen la visita, ya que las empresas no tienen porque estar en plaza, ni si quiera en la península Por otro lado, los pliegos indican que "La UDL anunciará el día y hora de la visita a la plataforma de contratación", si la fecha y hora de la visita se indico en el anunció junto con los pliegos, los pliegos no tendrían que indicar (SE ANUNCIARÁ) ya que se anunciará implica en un futuro y da píe a confusión, de hecho es lo que nos ha sucedido, esperábamos la alerta de la plataforma con la fecha de la visita. Ruego nos indiquen cual es el impedimento para que se pueda realizar la visita otro día. Gracias 27/07/2022 13:57h
Bon dia
El motiu de fixar la data de visita és perquè les empreses licitadores tinguin temps adequat i suficient per preparar les seves ofertes ajustades als requeriments tècnics establerts.
En el mateix anunci de licitació del perfil del contractant es va establir la data, hora i lloc de la visita per tal de que les empreses interessades puguessin tenir temps per programar-la.
En cas de que alguna empresa hagués demanat un canvi de data s'hagués valorat establir un altre dia de visita, la qual cosa no s'ha produit.
Avís legal  |  Sobre el web  |  Accessibilitat  |  Protecció de dades  |  © Generalitat de Catalunya