Generalitat de Catalunya - gencat.cat

Contractació Pública

Avís

Per motius tècnics vinculats a la propera posada en funcionament de la nova Plataforma de Serveis de Contractació Pública està programat un segon tall de servei de la Plataforma, que comportarà que no estigui disponible del divendres 24 de febrer a les 8h fins al dilluns 27 de febrer a les 8h aproximadament -la durada exacta d'aquest interval previst constarà inscrita en el Registre d'incidències de la pròpia Plataforma.

 

Dubtes i preguntes

Òrgan de contractació:
Ajuntament de Sant Just Desvern
Codi d'expedient:
SEC 2022 74

(*)Camps obligatoris

Enviar pregunta

 

El Sr. Albert Espona pregunta: Si es presenten dues empreses amb el compromís de formalitzar una UTE, poden aportar com a volum de negoci, la suma dels seus respectius volums de negoci? Aquests volums de negoci han de coincidir en el mateix any o poden tractar-se d'anys diferents, dins del termini marcat per les bases? 19/05/2022 10:32h
En relació a la primera pregunta: D'acord amb el que estableix l'article 24 del Real Decreto 1098/2001, de 12 de octubre, por el que se aprueba el Reglamento general de la Ley de Contratos de las Administraciones Públicas, "en las uniones temporales de empresarios cada uno de los que la componen deberá acreditar su capacidad y solvencia conforme a los artículos 15 a 19 de la Ley y 9 a 16 de este Reglamento, acumulándose a efectos de la determinación de la solvencia de la unión temporal las características acreditadas para cada uno de los integrantes de la misma".

En relació a la segona pregunta, d'acord amb les conclusions de la Resolució 728/2021 de TACRC, "la UTE podrá, para acreditar su solvencia financiera, integrarla de todos sus miembros (sumar los volúmenes anuales de negocios) en cada año,
dentro de los tres establecidos", d'acord amb el PCAP que regeix la contractació.
Avís legal  |  Sobre el web  |  Accessibilitat  |  Protecció de dades  |  © Generalitat de Catalunya