Generalitat de Catalunya - gencat.cat

Contractació Pública

 

Dubtes i preguntes

Òrgan de contractació:
Ajuntament de Sant Cugat del Vallès
Codi d'expedient:
127/2021 - 39377/2021
Tenim uns dubtes en relació al concepte de solvència per la licitació del expedient de referencia 1 Per el Lot 2 la solvència tècnica i financera s'acredita nomes amb la classificació exigida? 2 Si es així, entenem que la solvència tècnica, en relació al Delegat d'obra, Cap d'Obra i Responsable de Seguretat i Salut Laboral no ho hem de presentar. Es correcte? 3 En cas que si que ho tenim que presentar, la seva acreditació ho hem de fer amb la presentació de la declaració que te com a model el annex 4? Es correcte? 4 Entenem que per el LOT 2, com el import de licitació es de 760.097,26'- ¤ el import que han de tenir el equip tècnic, es amb l'experiència de 2 obres similars, que el import de la suma de les 2 obres similars sigui per valor de 1.350.000,00 Euros (PEC sense IVA). Es correcte? 02/09/2022 12:03h
1- Al ser un contracte d'obres amb un valor estimat de contracte superior a 500.000 ¤ la solvència serà requerida mitjançant classificació empresarial (77.1.a LCSP). L'article 76.2 LCSP permet als òrgans de contractació establir que a més a més d'acreditar la solvència mitjançat la classificació empresarial, els candidats es comprometin a adscriure mitjans materials o personals per la correcte execució del contracte.
2- No, d'acord amb l'article 76.2 LCSP s'ha de presentar una declaració responsable d'adscripció de mitjans.
3- Efectivament, s'ha de presentar d'acord amb el model de l'annex 4 identificant el lot on presenten oferta.
4- No, d'acord amb el PCAP es sol·licita que l'import mini9m de cada obra acreditada sigui de 1.350.000,00 Euros de PEC sense IVA


Avís legal  |  Sobre el web  |  Accessibilitat  |  Protecció de dades  |  © Generalitat de Catalunya