Generalitat de Catalunya - gencat.cat

Contractació Pública

 

Hola! En cas de subcontractació, on les persones subcontractades s'utilitzin (sumin) per cumplir amb els criteris de solvència econòmica, és necessari cumplimentar un Deuc per cada professional (operador econòmic ppal i persones subcontractades) com les UTES o simplement afegint les seves dades en l'apartat B, fent constar la subcontractació i signant el document juntament amb l'operador econòmic ppal, és suficient amb un sol DEUC? I amb la declaració responsable? Ha de ser 1, cumplimentada només per l'operador econòmic ppal, o una per cada professional (el ppal i els subcontractats)? Gràcies

Òrgan de contractació:
Barcelona ACTIVA SAU SPM
Codi d'expedient:
48-21
PDF PDF i XML

 

Resposta: En cas de subcontractació a tercers, tant el DEUC com la declaració responsable han d'estar signades només per la licitadora que es presenta. En el DEUC s'ha d'indicar que es subcontractarà una part del contracte i el nom del es entitats, així com la resta d'informació que el formulari requereixo. Si per algun motiu el formulari del DEUC no permet indicar-la, poden adjuntar una declaració responsable signada indicant quines parts del contracte subcontractaran i a qui. Si es recorren a mitjans d'altres d'acord amb l'article 75 de l'LCSP, s'haurà d'aportar en el moment que sigui requerit el contracte d'acord amb el que estableix el mateix precepte. Les licitadores, si ho desitgen, poden aportar aquest contracte en el Sobre A i així ja no se li requerirà a posteriori.

Avís legal  |  Sobre el web  |  Accessibilitat  |  Protecció de dades  |  © Generalitat de Catalunya