Generalitat de Catalunya - gencat.cat

Contractació Pública

 

Bona tarda: Per acreditar la solvència econòmica, una persona autònoma que subcontracta a més persones, pot sumar la seva solvència a la de les persones que subcontracta per arribar a la solvència requerida?

Òrgan de contractació:
Barcelona ACTIVA SAU SPM
Codi d'expedient:
48-21
PDF PDF i XML

 

Resposta: Sí, es pot tenir en compte la solvència de les subcontractistes, però sempre amb els límits de subcontractació previstos a l'aparat O del quadre de característiques del PCAP i de la forma prevista a l'article 75 de la Llei 9/2017 de contractes del Sector Públic.

Avís legal  |  Sobre el web  |  Accessibilitat  |  Protecció de dades  |  © Generalitat de Catalunya