Generalitat de Catalunya - gencat.cat

Contractació Pública

 

Gràcies per les aclaracions. Tenim algun dubte més: 1-CODI CROMÀTIC COBERTA: Apreciem que a totes les cobertes, tant a les antigues com a les actuals, es juga amb el codi cromàtic verd o vermell segons la temàtica, i que a totes s'utilitza el groc i blau per petits detalls gràfics. Voldriem saber si aquests colors són corporatius i tenen un sentit i per tant s'han de mantenir, o be es pot innovar. 3-ENVIAMENT DE PROPOSTES: Es poden enviar més d'una proposta? Gràcies

Òrgan de contractació:
Diputació de Girona
Codi d'expedient:
2021/2716
PDF PDF i XML

 

Resposta: La resposta a la pregunta "1-CODI CROMÀTIC COBERTA: Apreciem que a totes les cobertes, tant a les antigues com a les actuals, es juga amb el codi cromàtic verd o vermell segons la temàtica, i que a totes s'utilitza el groc i blau per petits detalls gràfics. Voldriem saber si aquests colors són corporatius i tenen un sentit i per tant s'han de mantenir, o be es pot innovar." és la següent: "Codi cromàtic: A les normes de redacció ja s'explica que la col·lecció està formada per dues sèries: le guies (vermell) i les monografies (verd). Els tons groc i blau es mantenen per a totes dues sèries. Els arixus que hem penjat per fer la prova de maquetació són d'una monografia (verd). En la prova de maquetació es pot innovar. En els plecs consten els paràmetres que es valoraran en la proposta de disseny que es presentin" La resposta a la vostra pregunta"3-ENVIAMENT DE PROPOSTES: Es poden enviar més d'una proposta?" es la següent: L'article 139.3 i la clàsula 11.9 del Plec de Clàusules administrives particlars estableixen, "11.9 Cada empresa licitadora no pot presentar més d'una proposició. Tampoc pot subscriure cap proposta en UTE amb d'altres si ho ha fet individualment o figurar en més d'una unió temporal. La infracció d'aquestes normes dóna lloc a la no-admissió de cap de les propostes que hagi subscrit". No obstant, "Cal tenir en compte que l'eina de Sobre Digital no permet suprimir o modificar les ofertes un cop presentades; sí és possible en qualsevol moment anterior a l'enviament de l'oferta. En cas que una empresa licitadora presenti dues o més ofertes a un mateix lot/contracte dins del termini de presentació d'ofertes, pretenent que l'última substitueixi a una o unes ofertes anteriors, ha d'informar-ho així fefaentment a l'òrgan de contractació i aquest, o en el seu cas, la mesa de contractació, valorarà el que procedeixi respecte d'aquestes ofertes".

Avís legal  |  Sobre el web  |  Accessibilitat  |  Protecció de dades  |  © Generalitat de Catalunya