Generalitat de Catalunya - gencat.cat

Contractació Pública

 

Escric per fer una consulta respecte als plecs del concurs: Serveis de redacció del projecte d'urbanització de regeneració urbana de Via Bàrcino i àrea de jocs, districte de Sant Andreu. La solvencia técnica demanada, es pot cumplir, sumant dues facturacions de dues empreses que conformen una ute?

Òrgan de contractació:
Institut Municipal d'Urbanisme de Barcelona (EPEL)
Codi d'expedient:
21ju70-CPO21010001
PDF PDF i XML

 

Resposta: En resposta a la seva consulta, transcrivim un extracte de la clàusula 7 del PCAP que estableix que: "Les unions temporals d'empreses (UTE) han d'acreditar la classificació o la solvència exigida en aquest plec conforme a les prescripcions legals i reglamentaries vigents, tot d'acord amb la previsió de l'article 69 LCSP". A més, aquest PCAP no limita la possibilitat d'acumular la solvència tècnica per part de les empreses integrants de la UTE; i la normativa actual permet recórrer a la capacitat d'altres empreses per acreditar al solvència. Per tant, en aquest procediment es pot acumular la solvència de cadascuna de les empreses que conformen la UTE per acreditar la solvència tècnica

Avís legal  |  Sobre el web  |  Accessibilitat  |  Protecció de dades  |  © Generalitat de Catalunya