Generalitat de Catalunya - gencat.cat

Contractaciˇ P˙blica

AvÝs

Per motius tŔcnics vinculats a la propera posada en funcionament de la nova Plataforma de Serveis de Contractaciˇ P˙blica estÓ programat un segon tall de servei de la Plataforma, que comportarÓ que no estigui disponible del divendres 24 de febrer a les 8h fins al dilluns 27 de febrer a les 8h aproximadament -la durada exacta d'aquest interval previst constarÓ inscrita en el Registre d'incidŔncies de la pr˛pia Plataforma.

 

1. Podrien fer-nos arribar de nou el document "ATM_D02_12_e02_Logistica_i_distribuci˛_Gestiˇ_operativa SUS" esmentat en el plec tŔcnic? 2. Es diu en el plec "el personalitzador rebrÓ peticions diÓrias de personalitzaciˇ des del sistemas informÓtics de l'AMB, des del SIC ATM o des del m˛dul P3S (encara pendent de definir)." Poden confirmar que sera des del P3S utilitzat per a l'homologaciˇ 3. Podrien indicar a quŔ correspon el "10% retenciˇ" indicat en el plec administratiu? 4. Podrien compartir les preguntes i les respostes sobre els plecs formulades per altres licitants

Ďrgan de contractaciˇ:
└rea Metropolitana de Barcelona
Codi d'expedient:
901653/21
PDF PDF i XML

 

Resposta: 1. S'ha penjat a l'apartat documentaciˇ el document "ATM_D02_12_e02_Logistica_i_distribuci˛_Gestiˇ_operativa SUS" esmentat en l'apartat 4.4 del plec tŔcnic . Cal tenir en compte que aquest document podria estar subjecte a canvis per part de l'ATM. 2. Encara estan pendents de definir alguns processos i no podem assegurar que sigui des del m˛dul P3S. A l'inici dels treballs us proporcionarem tota la informaciˇ necessÓria. 3. Aquesta retenciˇ del 10% es fa d'acord amb l'article 301 de la Llei de Contractes del Sector P˙blic en el qual s'especifica: "En el contracte de subministraments en quŔ el preu es determini mitjanšant preus unitaris, es pot incrementar el nombre d'unitats a subministrar fins al percentatge del 10 per cent del preu del contracte, al qual es refereix l'article 205.2.c).3r, sense que calgui tramitar l'expedient de modificaciˇ corresponent, sempre que aixÝ s'estableixi en el plec de clÓusules administratives particulars i s'hagi acreditat el finanšament corresponent en l'expedient originari del contracte." Per tant, davant d'un possible increment en el nombre d'unitats ens assegurem tenir el pressupost suficient amb aquesta retenciˇ de crŔdit. 4. Totes les preguntes formulades han estat contestades al perfil.

Tauler d'avisos

eLicita

AvÝs legal  |  Sobre el web  |  Accessibilitat  |  Protecciˇ de dades  |  © Generalitat de Catalunya