Generalitat de Catalunya - gencat.cat

Contractació Pública

 

En relación a la solvencia 1.- ¿Qué se considera empresas de nueva creación? 2.- Esta frase "Quan l'empresa sigui de nova creació serà suficient indicar el personal tècnic o les unitats tècniques, integrades o no a l'empresa, de què es disposa per a l'execució del contracte" a qué tipo de solvencia aplica?

Òrgan de contractació:
CONSORCI LOCALRET
Codi d'expedient:
1403-0041/2020
PDF PDF i XML

 

Resposta: 1. Segons la Llei de contractes del sector públic (LCSP), "empresa de nova creació" és aquella que té una antiguitat inferior a cinc anys. 2. Aplica a la solvència tècnica (art. 90.4 de la LCSP).

Avís legal  |  Sobre el web  |  Accessibilitat  |  Protecció de dades  |  © Generalitat de Catalunya