Generalitat de Catalunya - gencat.cat

Contractació Pública

 

22. El PPT en l'apartat 5.4 Seguretat i salut laboral preveu que l'empresa adjudicatària nomeni un coordinador de seguretat i salut. Aquesta figura és el tècnic competent que nomena el promotor d'una obra. No tractant-se d'un contracte d'obres, ni tenint l'empresa la condició de promotor, no li correspondria nomenar un coordinador de seguretat i salut, és així?

Òrgan de contractació:
Ajuntament de Sant Feliu de Guíxols
Codi d'expedient:
COBS2020/005
PDF PDF i XML

 

Resposta: En realitat seria comitè de seguretat i salut del Reial decret 171/2004, de 30 de gener, pel qual es desenvolupa l'article 24 de la Llei 31/1995, de 8 de novembre, de Prevenció de Riscos Laborals, en matèria de coordinació d'activitats empresarials. On diu coordinador de seguretat i salut, hauria de dir comitè de seguretat i salut i un delegat de prevenció, d'acord amb el Reial decret....

Avís legal  |  Sobre el web  |  Accessibilitat  |  Protecció de dades  |  © Generalitat de Catalunya