Generalitat de Catalunya - gencat.cat

Contractació Pública

 

En relació a l'anunci de Concertació de places per a la prestació del servei municipal de centres oberts de la ciutat de Barcelona (Disposició addicional 3a del decret llei 3/2016), tenim un dubte: Les places ja concertades al 2019, es renoven automàticament? Mirant els plecs, entenem que no cal presentar cap documentació per 2020.Ens ho podeu confirmar?

Òrgan de contractació:
Institut Municipal de Serveis Socials
Codi d'expedient:
20180245.
PDF PDF i XML

 

Resposta: Es prorroga l'acreditació de les entitats acreditades per al 2019, de manera que les entitats que van ser acreditades per a l'any 2019 mantenen aquesta acreditació per a l'any 2020 i no han de presentar la sol¿licitud per a la nova convocatòria d'acreditació, però no es prorroga l'assignació de places, ja que com indica l'article 12 de les bases administratives l'assignació de places és anual i es fa d'acord amb els criteris indicats, per tant, per Resolució de la Presidenta de l'IMSS es farà una nova assignació de places per a l'any 2020. "Article 12. Assignació de places 1. L'assignació de places col¿laboradores a cada entitat sol¿licitant, serà anual i resta condicionada a la disponibilitat pressupostària anual i al compliment dels requisits exigits per a l'acreditació. 2. El Departament d'Atenció Social a la Família i Infància ha de prioritzar l'assignació de places a les entitats col¿laboradores de la Xarxa de Centres Oberts de la ciutat de Barcelona, tenint en compte el següent: a) Les necessitats dels diferents territoris de la Ciutat. b) El dret dels infants i adolescents a assistir a centres de proximitat respecte al domicili de residència, per tal de garantir una adequada accessibilitat al servei. c) El dret dels infants a la continuïtat en el servei al llarg dels diferents cursos, sempre i quan la seva situació personal ho requereixi i l'entitat es comprometi a dotar d'estabilitat a la plantilla pel correcte desenvolupament dels infants. 3) En qualsevol cas, i respectant els criteris anteriors, l'ocupació de places als centres acreditats com a col¿laboradors es regeix per la lliure elecció dels representants legals dels infants. 4) En cas que no sigui possible assignar una plaça pels criteris de proximitat i continuïtat i accessibilitat, es garantirà una plaça en qualsevol dels altres centres que disposin de places lliures i d'acord amb la conformitat de l'usuari."

Avís legal  |  Sobre el web  |  Accessibilitat  |  Protecció de dades  |  © Generalitat de Catalunya