Generalitat de Catalunya - gencat.cat

Contractació Pública

 

Bon dia, Al Quadre de Característiques indiqueu que la durada del contracte és de dos anys i les possibles prorrogues es podran dur a terme per períodes anuals, tenint en compte que la durada total del contracte, incloses les prorrogues no serà superior a 4 anys. La consulta és, les prorrogues son obligatòries per part de l'adjudicatari? Restem a l'espera de la seva confirmació. Gràcies.

Òrgan de contractació:
Universitat de Barcelona
Codi d'expedient:
2019/135
PDF PDF i XML

 

Resposta: El contracte serà prorrogable per 2 anualitats més de forma expressa, sense que la durada de la seva vigència, incloses les pròrroges, pugui excedir de 4 anys d'acord amb el que estableix l'art. 29.4 LCSP. Serà obligatòria pel contractista quan s'hagi comunicat aquesta amb una antelacio mínima de 2 mesos abans de la finalització de la durada del contracte d'acord amb l'art. 29.2 de la LCSP.

Avís legal  |  Sobre el web  |  Accessibilitat  |  Protecció de dades  |  © Generalitat de Catalunya