Generalitat de Catalunya - gencat.cat

Contractació Pública

 

L'empresa és de nova creació, per tant no poseeix la solvència tècnica però compta amb la solvència d'una altra empresa. Hi ha cap inconvenient?

Òrgan de contractació:
Ajuntament de Ripollet
Codi d'expedient:
2019/3526
PDF PDF i XML

 

Resposta: Ens hem de remetre a l'art. 75.1 LCSP, referent a la integració de la solvència amb mitjans externs, "... l'empresari podra basar-se en la solvència i mitjans d'altres entitats, independentment de la naturalesa jurídica dels vincles que hi hagi entre elles, sempre que es demostri que durant tota la duració de l'execució del contracte disposarà efectivament d'aquesta solvència i mitjans, i l'entitat a la que recorri no estigui incursa en prohibició de contractar.".

Tauler d'avisos

eLicita

Avís legal  |  Sobre el web  |  © Generalitat de Catalunya