Generalitat de Catalunya - gencat.cat

Contractació Pública

 

¿Es posible que una empresa presente en UTE una oferta a un lote determinado y otra u otras ofertas a título individual, siempre a otro u otros lotes diferentes del que se ha ofertado en UTE? En el punto 11.8 PCAP se indica que "cada empresa licitadora no pot presentar més d'una proposició". ¿Esa única "proposición" se refiere a una oferta de un mismo lote o a cualquier lote?

Òrgan de contractació:
Servei Català de la Salut (CatSalut)
Codi d'expedient:
TRD/18
PDF PDF i XML

 

Resposta: D'acord amb l'art.99 LCSP no s'han establert en aquesta licitació limitacions al nombre de lots als que un empresari pot presentar oferta, ni al nombre de lots dels que pot resultar adjudicatari. A aquests efectes, en les UTE, seran aquestes i no els seus components les considerades licitadors. Per tant un empresari pot concórrer com a membre d'una UTE en un lot i presentar proposició a d'altres lots en solitari.

Avís legal  |  Sobre el web  |  © Generalitat de Catalunya