Generalitat de Catalunya - gencat.cat

Contractació Pública

 

Els voliem transmetre una consulta en base als plecs técnics del clipping per tal de valorar les possibilitats del nostre servei en aquest concurs. La característica següent del format del rastreig de notícies de premsa i Internet, seria un requisit excloent a l'hora de la selecció de l'empresa proveïdora?: Retall de la notícia (captura PDF en el cas dels mitjans on-line) Gràcies d'avantmà per al seu interès i atenció. Restem atents a la seva resposta. Salutacions cordials, Anna Pérez

Òrgan de contractació:
Àrea Metropolitana de Barcelona
Codi d'expedient:
901059/2019
PDF PDF i XML

 

Resposta: En relació a la pregunta plantejada cal dir que de la mateixa lectura de la clàusula 4.5.1 del Plec Tècnic, es desprèn que és una funcionalitat que l'AMB considera imprescindible en la prestació d'aquest servei i que és obligatori que l'empresa adjudicatària lliuri al contractant les informacions publicades en els diaris de difusió nacional, autonòmica, comarcal i local i en revistes i suplements en els formats que s'estableix en la clàusula ja esmentada. Tal i com s'estableix en l'article 124 de la Llei 9/2017, de 8 de novembre, de Contractes del Sector Públic, el Plec tècnic conté les prescripcions tècniques particulars que regeixen la realització de la prestació i defineixen les seves qualitats i condicions. Per tant, en la clàusula 4.5.1 del Plec Tècnic, s'estipula i s'estableix com s'haurà de prestar aquest servei, i en concret, com hauran de ser els formats de rastreig, i l'empresa adjudicatària haurà d'executar el servei de recull de premsa tal i com s'indica en aquest Plec Tècnic.

Avís legal  |  Sobre el web  |  © Generalitat de Catalunya