Generalitat de Catalunya - gencat.cat

Contractació Pública

 

La possibilitat d'acreditar mitjançant la classificació empresarial NOMÉS opera en relació a la solvència tècnica o professional? O TAMBÉ en relació a la solvència econòmica i financera?

Òrgan de contractació:
Centre de Telecomunicacions i Tecnologies de la Informació de la Generalitat de Catalunya
Codi d'expedient:
CTTI-2018-104
PDF PDF i XML

 

Resposta: Tal i com estableix l'article 65.1.b) del TRLCSP, l'empresari pot acreditar la solvència indistintament mitjançant la classificació corresponent al contracte o bé amb l'acompliment dels requisits específics. Per tant, la classificació substitueix l'acompliment de la solvència específica esmentada al plec en la seva totalitat (inclosa la econòmica i financera i la tècnica i professional)

Avís legal  |  Sobre el web  |  © Generalitat de Catalunya