Generalitat de Catalunya - gencat.cat

Contractació Pública

 

Bona tarde 1- voliem aclariments sobre la definició de cuina 'semi-incorporada' tal i com es defineix a les bases per els habitatges de 2/3 dormitoris 2- en cas d'una solució en 'corrala' i preveient una passera central que no toqui els edificis, sino sigui oberta per els dos costats, entenem que la superfície construïda a efectes de calcul d'edificabilitat en les plantes 2 i 3 es igual a la dels cossos volats oberts, o sigui no computable. Es correcte? 3-En el cas de preveure un porxo en pbaixa, entenem que no compta com edificabilitat. És correcte? Gracies

Òrgan de contractació:
Prat Espais, SLU
Codi d'expedient:
21-421-DOT1
PDF PDF i XML

 

Resposta: Bon dia, -Entenem com cuina semi-incorporada aquella que sense ser una estança tancada, és oberta, si que té una configuració per no considerar-la plenament integrada en l'estança de menjador/estar. Per exemple si els elements de la cuina estan disposats en un pany de la sala d'estar/menjador, o en cantonada, la cuina és oberta, però si la configuració de la cuina és en U, o està en un espai de pas o amb elements fixes intermedis com illes, es pot considerar com semi-incorporada. - La solució en "corrala" ja sigui amb passeres perimetrals o centrals, generaran un celobert que haurà d'estar cobert. En aquesta fase, a efectes de càlcul d'edificabilitat, es computaran aquestes superfícies com si estiguessin construïdes en totes les plantes, així es detalla en la pàgina 65 del Plec de Condicions administratives.: "Els cossos volats oberts no computaran a efectes d'edificabilitat, els cossos tancats o semitancats si, igual que els patis i celoberts, que computaran com sostre edificat la superfície del pati o celobert per a cada una de les plantes de la promoció." - Les porxades en planta baixa i si són obertes no computen a efectes de edificabilitat, com s'estableix per l'article 71 de les normes urbanístiques del Pla General Metropolità. Però si que computaran a efectes de superfície construïda , així es detalla en la pàgina 65 del Plec de Condicions administratives: "Els balcons, terrasses, porxos i altres elements anàlegs que estiguin coberts, es computaran al 50% de la seva superfície, excepte si estan tancats per 3 de les seves 4 orientacions, els quals es computaran al 100%." Salutacions,

Avís legal  |  Sobre el web  |  Accessibilitat  |  Protecció de dades  |  © Generalitat de Catalunya